تبلیغات
مردی از جنس یخ!!! - الصواعق الازهریة تحرق ضلالات الوهابیة


درباره وبلاگ:


آرشیو:


آخرین پستها :


نویسندگان:


آمار وبلاگ:Admin Logo themebox

الصواعق الازهریة تحرق ضلالات الوهابیة

نوشته شده توسط:مرد یخی
سه شنبه 19 مهر 1390-04:46 ق.ظ

عنوان این پست نوشته یکی از افراد اهل سنت است یعنی: صاعقه های الازهر گمراهی وهابیت را آتش می زند! قصد دارم در این مورد کمی توضیح دهم.
قبلا در مورد وهابیت و مشکلات ناشی از آن اشاراتی کرده ام. اگر اسرائیل غده سرطانی خاورمیانه است وهابیت هم غده سرطانی جهان اسلام است که اگر درمان نشود و گسترش پیدا کند معلوم نیست چه بر سر اسلام خواهد آورد. در ایران تصور ما از اهل سنت همان وهابیت است. شخصا فکر نمی کردم تفاوت خیلی زیاد بین اهل سنت و وهابیت باشد. یعنی فکر می کردم ممکن است در بین عوام آنها افرادی پیدا شود که از برخی جهات با تشیع نزدیکی فکری داشته باشند ولی تصور می کردم در بین علمایشان اختلاف زیادی وجود ندارد. اینجا که با برخی برخورد داشتم متوجه تفاوت هایی شدم. از جمله این که برخی اوقات اقتدای اهل سنت به شیعیان را دیده ام. بعدها متوجه شدم دید دانشگاه الازهر بکلی با وهابیت متفاوت است. قصد دارم چند نمونه بیاورم:
1. شیخ الازهر اکنون دکتر احمد الطیب است. ایشان از سادات حسنی است و از نظر علمی در بین اهل سنت وجاهت دارد.
در این ویدئو:
http://www.youtube.com/watch?v=6QbY89fTnvc&feature=related
ایشان به صراحت اعلام می کند شیعیان مسلمان هستند. مقایسه کنید با برخی ائمه جماعت مسجدالحرام و مسجدالنبی که حتی اکنون فتوا به کفر و شرک شیعه می دهند. همین چند روز یا هفته پیش بود که جناب حذیفی به عقیده مهدویت و اهل تشیع توهین کرد.
 
در این ویدئو:
http://vimeo.com/28656615
اعلام کرده است اختلاف بین اهل سنت و شیعیان همانند اختلاف بین شافعیه و مالکیه است! وقتی کسی این اعتقاد را دارد یعنی می توان با او صحبت و دیالوگ داشت. ما چگونه می توانیم با وهابیتی صحبت کنیم که خون ما را مباح می داند و حرم امامان ما را بتکده می داند و ویران می کند؟
این یکی که آخرش است:
http://www.youtube.com/watch?v=O5kKpTWNHW4
اینجا اعلام می کند مذهبی به نام سلفی در تاریخ اسلام وجود نداشته است و جمهور علمای اسلامی بر این مذهب نبوده اند و افرادی که امروز خود را سلفی می دانند از این کلمه سو استفاده کرده اند! آنها را خوارج دوران می نامد! در جواب سوالی می گوید ممکن نیست سلفیت بر الازهر مسلط شود و هیچ عالم ازهری حقیقی بر این مذهب نیست! می گوید این ها می گویند فقط ما مسلمان هستیم و بقیه را تفسیق می کنند و این صحیح نیست! سپس می گوید جمهور علمای اسلام شافعی، حنفی یا مالکی بوده اند (یعنی مذهب حنبلی را از این سه تا جدا می کند). امام احمد حنبل از علمای سلف بوده است، البته تنها فرد نیست! ولی سلف مدرسه فقهی یا مذهب نیست بلکه بسیاری علما جز علمای سلف هستند به این معنا که جز علمای پیرو پیامبر و صحابه بوده اند. می گوید این افراد می گویند برای این که سلفی باشید باید از امام احمد حنبل پیروی کنید (یعنی سه مدرسه دیگر هم نه!)! قبرها باید تخریب شود! نماز در مساجدی که در آنها ضریح است باطل است! و بقیه مذاهب فاسق و بدعت گذار هستند! بعد می گوید ولی این مذهب سلف نیست! این مذهب غلات حنابله است! می گوید حتی برخی حنبلی ها گفته اند این افراد مذهب ما را نجس کرده اند! این ها تقلب کرده اند و با غش لفظ سلف را برای خود استفاده کرده اند.
آقایان وهابی این صحبت های یک عالم شیعه نیست بلکه این رئیس الازهر هست که اعتقادات شما را غلط می داند. جنابان حنابله کجایید که شیخ الازهر جمهور علما را تابع مذهب شما نمی داند!جناب حذیفی نظرتان چیست؟
2. مفتی کشور مصر فردی به نام علی جمعه است.
در این ویدئو:
http://www.youtube.com/watch?v=tfHlYsQw0aA&feature=related
ایشان با استدلال مشابه به شیعه زیارت صالحین و ساخت ضریح برای آنها و نذر برای آنها را جایز می شمارد.
احتمالا شنیدید که عده ای از پیروان سلفیت (که همان وهابیت است) چند وقت پیش قصد داشتند حرم راس الحسین در قاهره را منفجر کنند ولی با مقاومت مواجه شدند و بعد درگیری پیش آمد که مجبور شدند فرار کنند. بعد از این واقعه آقای علی جمعه سخنرانی زیر را انجام داده است:
http://www.youtube.com/watch?v=k5H8GXZQXF0&feature=related
اینجا می گوید برخی افراد ضریح ها را به بتکده تشبیه می کنند! حتی با وجود این که قبر پیامبر اسلام با دو زوجش در ضریح بزرگی قرار دارد! این ها می گویند همان را هم می خواهیم خراب کنیم! بعد با جمله ای که شنیدن آن برایم عجیب بود می گوید. ساکت شو (یا خفه شو!) خداوند زبان و دو دست و دو پایت را قطع کند! خفه شو! ای آدم پست فطرت که می خوای به صاحت سید المرسلین جسارت کنی! خفه شو!خداوند زبان و دو دست و دو پایت را قطع کند! ای مردم آمین بگویید. بعد شنوندگان آمین می گویند. حسبنا الله و نعم الوکیل. حسبنا الله و نعم الوکیل. حسبنا الله و نعم الوکیل (این قدر محکم و با احساسات صحبت می کند که ناخواسته همراه با جمعیت آمین می گویم!!!) ادامه می دهد. برخی از آنها با صراحت می گویند که می خواهند ضریح سید و مولای ما حسین (ع)! (دقت کنید این فرد یک سنی عادی نیست و از علمای بزرگ اهل سنت است)  خراب کنند. خدا دست و پایتان را قطع کند!(الهی آمین) ای بیچاره حقیر و مغرور! آیا سید ما حسین (ع) بت است؟ با پر رویی می گویند! بله بت است! و تو هم می خواهی از پیامبر تبعیت کنی؟ پاسخ می دهند: بله. مگر پیامبر کعبه ای را که روزی بتکده بود و از اصنام مشرکین پر بود به سمت مدینه ترک نکرد. بعد می گوید شما آن را با قبور صالحین مقایسه می کنید! آخر این چه حرفی است که می زنید!
حال باید از آقایان وهابی پرسید اگر توسل و زیارت قبور شرک است مفتی مصر و کسانی که از او تبعیت می کنند هم مشرکند. شما بروید اول آنها را مسلمان کنید و بعد بیایید به کشتار شیعیان ادامه دهید. خداوند شما را با اسلافتان حجاج ثقفی و یزید محشور کند.
قصدم از نقل این سخنان این بود که بگویم همه اهل سنت وهابی نیستند و خون شیعه را هدر نمی دانند. حتی در برخی امور بین ما و اهل سنت از نظر اعتقادی بیشتر نزدیکی است تا اهل سنت و وهابیت. خداوند این غده را خود درمان کند که خیلی خطرناک است. سوالی که پیش می آید این است که چرا با وجود سابقه بیشتر الازهر ما صدای وهابیت را بعنوان صدای اهل سنت می شنویم؟ جواب ساده است:پول بادآورده نفت در دست خاندان خبیث آل سعود! متاسفانه مذهبی که در گذشته در اسلام پیروانی نداشته و شیخ الاسلامش در زمان خود تفسیق شده و با فتوای علمای دیگر زندانی شده تا مردم را گمراه نکند و در زندان از دنیا رفته است، امروز با این پول رشد زیادی کرده است و شبهه غاره را گرفته در حالی که اسلام شبهه غاره پیشینه عرفانی دارد. حتی ما داخل ایران هم غرامت آن را می دهیم و امثال ریگی نتیجه این تفکرند. ما باید سعی کنیم با اتحاد با بقیه مسلمین این مذهب باطل را از میدان بدر کنیم. به امید روزی که گمراهی های وهابیت در عمل آتش بگیرد و نابود شود. نظر شما چیست؟
پ.ن.1: داشتم با یکی از اساتید دانشگاه صحبت می کردم. اسم عربی داشت ولی انگلیسی را بدون لهجه خارحی و سلیس صحبت می کرد. پرسیدم اهل کجا هستید؟ گفت کمی پیچیده است! خودم در آمریکا به دنیا آمدم ولی پدرم فلسطینی است و مادرم آمریکایی ولی با اصالت سوری ولی عربی را به زور صحبت می کنم و زبان اولم انگلیسی است.گفتم پدرتان جز آوارگان است؟ گفت بله سال 1967 بعد از جنگ چون دانشگاههای قدس را تعطیل کردند برای ادامه تحصیل آمد آمریکا و ماندگار شد. گفتم تا حالا فلسطین رفته اید؟ گفت 4 بار رفته ام تا اقوام را ببینم (اتباع آمریکا و بسیاری کشورهای غربی بدون ویزا می توانند به اسرائیل سفر کنند). گفتم اجازه می دهند به کرانه باختری هم بروید؟ گفت نه، موقع ورود هم می گویند اگر به آنجا بروید غیر قانونی است و سربازان اسرائیلی حق دارند به شما شلیک کنند. گفتم بله چند وقت پیش یک داستان می خواندم .... که حرفم را قطع کرد و نگذاشت ادامه بدهم! گفت خیلی معذرت می خواهم ولی ما نباید در این موارد در ملا عام صحبت کنیم!امیداورم اوضاع در آینده تغییر کند. پاسخ دادم امیدوارم. تا حالا همچین موردی ندیده بودم. اگر واقعا در غرب آزادی هست چرا مردم جرات ندارند در این موارد صحبت کنند؟ آن هم نه در نشریه یا رسانه بلکه جایی که امکان دارد 3-4 نفر دیگر صحبتشان را بشنود.
پ.ن.2:چند وقت پیش برای اولین بار دیدم دختری با چادر به دانشگاه آمده بود!این نشان می دهد اگر خانمی بخواهد می تواند با چادر در محیط غرب زندگی کند البته شاید هم مشکلاتی دارد و با قطعیت نظر نمی دهم.
پ.ن.3: چند رو پیش شام میهمان در خانه یکی از دوستان بودیم. انسان مجرد در محیط خانوادگی وصله ناچسب است!یکی از اساتید ایرانی دانشگاه هم دعوت بود. اطلاعات جالبی در مورد سیستم آموزشی و پژوهشی دانشگاه داد که در آینده سعی می کنم بیان کنم.


تاریخ آخرین ویرایش:سه شنبه 19 مهر 1390 06:24 ق.ظ

local chiropractor
دوشنبه 30 مهر 1397 01:21 ب.ظ
Great article. I am facing many of these issues as well..
Zita
یکشنبه 29 مهر 1397 07:53 ب.ظ
Hi! This is my first comment here so I just wanted to give
a quick shout out and say I truly enjoy reading through your blog posts.
Can you suggest any other blogs/websites/forums that cover the same topics?

Thanks for your time!
امیرحسین
جمعه 6 آبان 1390 01:57 ق.ظ
چندتا عکس از خودت هم بذار. به دخترا میگم چشاشونو درویش کنن
حباب
جمعه 29 مهر 1390 11:34 ق.ظ
در مورد وال استریت هم بنویس و نظرات مردم اونجا در این باره
امیرحسین
چهارشنبه 27 مهر 1390 10:47 ق.ظ
سلام
قسمت اصلی رو علاقه ای نداشتم ولی پی نوشتهات خیلی خوب بود. بازم بنویس.خوش به حال شما که یوتیوپ براتون آزاده. تو غرب آزادیه اگر هم چندتا مورد نقض آزادی میبینید در برابر خفقان حکومت ایران ناچیزه. میبینید که حتی به یوتیوپ و فیسبوک هم نمیذارن بریم یا حتی بی بی سی که یه خبرگزاریه. این بود اون حرفی که آقای مطهری میزد که کمونیست هم باید آزاد باشه تا حرفشو بزنه؟
پاسخ مرد یخی : سلام
در فیسبوک عضو نیستم.
شنبه 23 مهر 1390 02:31 ق.ظ
لعنت الله علیهم اجمعین
امیر
سه شنبه 19 مهر 1390 10:22 ق.ظ
ممنون اطلاعات خیلی خوبی بود

- در مورد وصله نچسب بودن هم به شخصه تجربه کردم و واقعا خیلی بد بود هم اون بده خدا میخواست جوری برخورد کنه من راحت باشم و هم من میخواستم مزاحم نباشم
خلاصه معذب بودم
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر